Коледж

Житомирський коледж

Ринки

Ринки

Громадське харчування

Громадське харчування.

Торгівля

Торгівля

Виробництво

Виробництво

Вітаємо Вас на сайті Спілки споживчих товариств Житомирської області

Тут Ви знайдете основну інформацію про нас та нашу діяльність.
Сьогодні Спілка споживчих товариств Житомирської області об’єднує 23 районні кооперативні організації, у складі яких 112 сільських (міських) споживчих товариств. Економічний потенціал системи включає 917 роздрібних торгових підприємств, 112 закладів ресторанного господарства, 20 ринків тощо Успішно функціонує Житомирський кооперативний коледж бізнесу і права, який готує фахівців семи спеціальностей, передусім для споживчої кооперації області та країни в цілому.

Будемо вдячні за цікаві пропозиції щодо подальшого покращення роботи наших підприємств, їх продукції, сервісу.

Виставка в коледжі


У рамках давньої і плідної співпраці Житомирського кооперативного коледжу бізнесу і права із обласним краєзнавчим музеєм, у навчальному закладі проходить виставка «Житомир стародавній».

  • Експонатами виставки є виготовлені стенди про зміст яких красномовно говорять їхні назви – розповідає заступник директора з навчально-виховної роботи коледжу Ірина Євгенівна Віржанська. – Це «Житомир і околиці за доби монгольського завоювання (40-50 роки XIII століття)», «Житомир у середині XIII століття», «Житомир і околиці у I-й половині I тисячоліття н.е.», «Первісні старожитності», «З історії археологічного вивчення Житомира». Виставка має велике пізнавальне значення, як для студентів так і для викладачів, бо де ще можна побачити і з яких джерел дізнатися про наше стародавнє, 884 року народження, місто.
Такої ж думки і оглядачі виставки, третьокурсниці коледжу.
Анастасія Дубовікова:
  • Я уродженка Житомира. На жаль, я й половини не знала з того, про що дізналася щойно з виставки. Скільки різних експонатів із археологічних розкопок, скільки фотознімків і різних фактів. Дещо навіть занотувала собі у записник. Хто зна, з ким зведе мене моя майбутня спеціальність – готельно-ресторанна справа. Можливо, доведеться колись використати набуті сьогодні знання про Житомир на практиці, обслуговуючи туристів чи просто гостей нашого міста.
Дарія Бондаренко:
  • Я народилася за вісім кілометрів від Житомира, в селі Левків. Виявляється, що і воно багате своєю історією. Перша згадка про нього, приміром, датована 1501 роком. І у ньому велися розкопки і знаходилися цікаві ка корисні свідчення його стародавності. Я усі експонати зафотографувала і сьогодні вдома, у колі родини, зроблю перегляд із коментарем всього того, про що дізналася з виставки.

Участь у благодійній акції



Всесвітній день дитини, який традиційно відзначається 20 листопада, спрямований на підтримку та розширення діяльності в інтересах дітей, забезпечення їхнього благополуччя в усьому світі.
У студентів Житомирського кооперативного коледжу бізнесу і права уже стало гарною і доброю традицією у цей день зустрічатися із пацієнтами онкологічного центру обласної дитячої лікарні.
Не став винятком і рік нинішній. Студенти та викладачі навчального закладу, взявши участь у благодійній акції на підтримку важкохворих дітей, за зібрані кошти придбали для них засоби особистої гігієни, посуд, канцелярське приладдя, іграшкові та ігрові набори тощо, на загальну суму близько трьох тисяч гривень.
Під час зустрічі з юними і ще зовсім малими пацієнтами лікарні майбутні юристи, студенти ініціативної групи П 9/11-41 на чолі з керівником Олегом Миколайовичем Дигaлом вручили їм подарунки, а заодно своїми оптимістичними розповідями про коледж налаштували на швидке одужання.
На знак подяки та на згадку про зустріч, онкохворі діти подарували студентам витвори своїх рук і душі – малюнки на склі, які створили, перебуваючи у лікарні і які зайняли тепер своє почесне місце у коледжі.

Результати не змусили себе чекати

У селі Романівка Новоград-Волинського району, де мешкає 605 осіб, функціонує два магазини. Один з них «Крамниця» - кооперативний. Село знаходиться за вісім кілометрів від міста обласного підпорядкування – Новограда-Волинського.

Як мовиться, з діда-прадіда жителі села, як і інших населених пунктів, отоварювалися за місцем свого проживання. Та коли у місті один за другим почали з’являтися магазини-маркети відомих брендів «АТБ», «Фора», «Вопак», «Добриня» тощо, до того ж працездатне сільське населення у пошуках роботи здебільшого знайшло її у місті, де і отоварюється, шкала товарообороту кооперативного магазину стала різко падати.

- Ми зрозуміли, що ні сили, ні можливості для змагань, а тим більше для перемоги, у нас не рівні, – наголосила у розмові голова правління Брониківського споживчого товариства Новоград-Волинської райспоживспілки Валентина Галицька. – Але вихід потрібно було шукати. І ми його знайшли. У минулому році завершили повну реконструкцію нашого неприглядного, взимку холодного магазину. Використовуючи будівельні євроматеріали, ми замінили все: вікна, двері, підлогу, навіть покрівлю. Купили твердопаливний котел, німецьке холодильне обладнання, в тому числі і холодильну вітрину. Одним словом і зовні, і в середині крамниця змінилася до невпізнанності в кращу сторону. Ми витратили майже півмільйона гривень, але згодом зрозуміли, що гра вартувала свіч. Сьогодні на торгівельній площі 100 метрів квадратних у нас знаходяться майже всі групи товару: продовольча, напої, тютюнові вироби, побутова хімія, канцтовари, в тому числі книжечки і розмальовки для маленьких покупців. В асортименті маємо понад дві тисячі найменувань товару, розширили надання послуг за рахунок кавового апарату та продажу карток на мобільні телефони. Товар ми замовляємо двічі на тиждень, отож він не залежується і завжди свіжий. Того ж вимагаємо від постачальників. Постійно виконуємо замовлення наших покупців на той чи інший товар. Все це разом взяте дало нам змогу постійно підвищувати товарооборот. Приміром, за десять місяців нинішнього року він зріс на 35% у порівнянні з відповідним періодом минулого року, що дає крамниці право очолювати, так звану, турнірну таблицю серед шести магазинів споживчого товариства. Але, певна, що найголовнішу роль у цьому відіграють кадри – завмаг Галина Шевчук і продавець Ольга Киреєва. Вони як справжні господині у своєму домі, всьому дають лад: обов’язкові, відповідальні, уважні, чуйні, привітні, а головне - з усмішкою зустрічають і з усмішкою проводжають кожного покупця з 8-ої години до 20-ої.

- А як же інакше? – продовжила розмову Галина Миколаївна. – Ми знаємо усіх наших людей, а вони нас мало не з народження. З кимось покумалися, з кимось посваталися, породичалися. Село – це велика, нероздільна і дружня родина. Тому ми піклуємося про людей, а вони про нас, про нашу кооперацію.

Турбується про споживчу кооперацію і місцева влада, зокрема голова об’єднаної територіальної громади, член Брониківського споживчого товариства та член його правління Надія Залевська, котра, приміром, особисто посприяла зменшенню розміру податку магазину на нерухомість. А у всіх заходах, які проводить об’єднана територіальна громада, бере участь і голова правління споживчого товариства, член виконкому ОТГ Валентина Галицька.




 

Нова відзнака праці

Директором підприємства «Олевський кооперативний ринок» однойменної райспоживспілки Олену Романівну Розе призначили у березні 2002 року. Не можна сказати, що ринок був занедбаний, у незадовільному стані, але і правління райспоживспілки, і торгуючі на ньому та й покупці бажали кращого…

Невдовзі цього забажала і новопризначена керівниця, хоч добре розуміла, що знань набутих у Житомирському кооперативному технікумі і Львівському торгово-економічному інституті та досвіду роботи на посадах спочатку товарознавця споживчого товариства, затим заступника голови правління з питань торгівлі Олевської райспоживспілки не досить для роботи керівником-господарником. Довелося самій для себе відкривати школу самоосвіти та вивчати і запозичувати досвід у своїх колег.

- Почала з того, що побувала мало не на всіх кооперативних ринках області, – почала із спогадів Олена Романівна. – Багато в чому допомагали та й тепер сприяють осучасненню ринку семінари-наради з їхніми директорами, які, як правило, проходять на кращих підприємствах, де є чому повчитися, що запозичити і до кого звернутися за порадою. А про досвід роботи ринків у інших областях нашої системи дізнавалася, переймаючи його зі сторінок нашого всеобучу - газети «Вісті». Ось так від кожного по нитці, як кажуть, і обростала власним досвідом, який відразу почав давати свої результати. Сьогодні на ринку функціонує 570 облаштованих торгових місць, розміщених у м’ясному і молочному павільйонах та за критими і відкритими столами. Ринок оснащено водопостачальною системою. У розпорядженні торгуючих 51 одиниця холодильного обладнання, санітарний одяг. Для суб’єктів підприємницької  діяльності у м’ясному павільйоні встановлено п’ять одиниць електронних ваг. За останні роки у модернізацію і розвиток ринку ми інвестували понад 2 млн. гривень, що дало можливість збудувати 40 МАФів, сучасну вбиральню, поновити асфальтне покриття території, провести капітальний ремонт покрівлі контори ринку, встановити ворота з аркою та фігурною вивіскою назви відповідно до затвердженого бренду. Систематично проводимо капітальні  та поточні ремонти наших об’єктів і благоустрій території. Цьому передусім сприяють результати нашої фінансово-господарської діяльності, які щорічно зростають. 


Поліпшуючи умови праці торгуючим, а заодно і комфортні умови покупцям, керівництво ринку не забуває й про своїх працівників, а їх – 14 осіб. Для них також створюються належні умови праці та відпочинку, що сприяє стабільності колективу, гарним, дружнім, наближеним до родинних, стосункам. Людського тепла і милосердя вистачає у працівників ринку не лише на членів свого колективу. Кожен із них переймається і долею тих, хто сьогодні боронить рідну країну від російського агресора, відстоює її незалежність. У їх числі і немало мешканців Олевщини. Тому неодноразово, через місцевих волонтерів, ринок передавав на фронт продукти харчування, зібраний теплий одяг, предмети гігієни, а до свят ще й різні солодощі та домашню випічку.

На адресу ринку сьогодні можна почути багато схвальних відгуків, як від тих, хто користується його шестиденними послугами, так і від представників вищестоящих організацій.

Ось що сказала головний фахівець з організації ринків та заготівель управління комерційної діяльності й маркетингу облспоживспілки Наталія Чепура:

- Олевський кооперативний ринок – один із кращих у нашій системі серед споріднених підприємств. Він шість разів посідав призові місця, тричі з них – перші, у щорічних Всеукраїнських оглядах-конкурсах серед ринків споживчої кооперації України у номінації ринків районних центрів, селищ і сіл із кількістю працюючих менше п’ятнадцяти осіб. Підприємство є постійним учасником ярмарок міського значення з продажу сільгосппродуктів та товарів. Адміністрація щорічно виділяє значні кошти для створення безпечних умов праці своїм працівникам, для придбання спецодягу, взуття та інших засобів індивідуального захисту, а також медичних аптечок. Важливим є той факт, що після восьмирічних судових тяганин підприємство відстояло надане йому раніше право власника на майно і викуплену ним земельну ділянку під ринок площею 1,14 га. І в усіх здобутках колективу левова частка вкладу його цілеспрямованого, наполегливого, завзятого, відповідального, грамотного керівника – Олени Романівни Розе та правління райспоживспілки, членом якого вона є, на чолі з Ольгою Іванівною Сорокою. Їхня тісна співпраця також значною мірою є запорукою успіху, як роботи ринку зокрема, так і кооператорів району в цілому.

Спільну мову й порозуміння знаходить Олена Романівна і з органами місцевого самоврядування, з якими також плідно співпрацює, будучи уже п’ять років членом виконкому Олевської об’єднаної громади. Її високоефективну працю і активну життєву позицію неодноразово відзначали Почесними грамотами і грамотами правління Всеукраїнської Спілки споживчих товариств та ЦК профспілки працівників споживчої кооперації України, Спілки споживчих товариств області та президії обкому галузевої профспілки, Житомирської обласної ради за волонтерство і допомогу воїнам,  Олевської райдержадміністрації та Олевської міської ради.

А днями надійшло повідомлення про чергову, віриться не останню, відзнаку її праці: «За значний особистий внесок у розвиток споживчої кооперації України, багаторічну плідну роботу, високий професіоналізм та з нагоди ювілейної дати від дня народження почесною трудовою відзнакою «Знак Пошани» Всеукраїнської центральної Спілки Споживчих товариств (Укркоопспілки) нагороджено Олену Романівну Розе, директора підприємства «Олевський кооперативний ринок».

До вітань, які днями прозвучать у на адресу Олени Романівни з нагоди ювілею і почесної відзнаки її праці, приєднаються і численні кооператори району, області, члени правлінь райспоживспілки, Споживспілки та президії обкому галузевої профспілки. Зрозуміло, найтеплішими будуть вітання і найдобрішими побажання від життєвого супутника, колеги по роботі, працівника ринку Леоніда Андрійовича Розе та численної родини – побажання миру, здоров’я, любові і добра!



Перенесення робочих днів у грудні


ПРОФСПІЛКИ:

ІІІ Пленум обласного комітету профспілки працівників споживчої кооперації, який днями відбувся, розглянув питання «Про роботу Брусилівського районного об’єднаного комітету галузевої профспілки щодо забезпечення соціального захисту працівників та поліпшення для них здорових і безпечних умов праці».

Учасники зібрання заслухали доповідь голови Брусилівського районного об’єднаного комітету профспілки Антоніни Конюшенко та співдоповідь голови правління райспоживтовариства Світлани Прохоренко.

В обговоренні доповіді взяли участь і виступили: голова президії обкому галузевої профспілки, перший заступник голови правління Споживспілки Василь Баранівський та член президії обкому профспілки, заступник голови правління, начальник управління бухгалтерського обліку та звітності, головний бухгалтер Споживспілки Людмила Паскалова.

Були розглянуті й інші статутні питання.

Пленум прийняв рішення продовжувати роботу щодо забезпечення соціально захисту працівників та підвищення рівня здорових і безпечних умов праці.

ДВІ ТРЕТИНИ ІЗ ПРОЖИТИХ ЛІТ У СПОЖИВЧІЙ КООПЕРАЦІЇ

38 років із сорока Ольга Миколаївна Пишняк працює головним бухгалтером на підприємстві облспоживспілки «Коростенське виробничо-торгівельно-заготівельне підприємство».

- Ольга Миколаївна надзвичайно грамотний, відповідальний і обов’язковий фахівець. За весь час роботи не мала жодного нарікання за неякісне виконання своїх службових обов’язків. На посаді головного бухгалтера вона забезпечує дотримання єдиних методологічних правил бухгалтерського обліку, складання і подання в установлені строки фінансової, статистичної і податкової звітності, правильне обчислення і своєчасне перерахування передбачених законодавством податків і зборів. Ретельно контролює використання коштів, фонду оплати праці, дотримання фінансової і касової дисциплін, стягнення у встановлені терміни дебіторської і погашення кредиторської заборгованості, дотримання платіжної дисципліни, - так характеризує свого працівника директор підприємства Микола Михайлов.

А ось начальник управління бухгалтерського обліку та звітності, заступник голови правління Споживспілки та головний бухгалтер Людмила Паскалова додає:

- Кожен звіт Ольги Миколаївни зроблений бездоганно. Це означає, що людина вкладає у свою роботу і знання, і досвід, і ділові якості. Свою правоту вона доказує лише цифрами і фактами. Завдяки її високому фаховому рівню, професіоналізму, своєчасному і глибокому фінансовому аналізу, знанням бухгалтерського обліку підприємство працює прибутково, відсутня заборгованість із виплати заробітної плати.

Днями Ольга Миколаївна відзначила дві знаменні і пам’ятні для неї ювілейні дати. З цієї нагоди до  Почесних грамот і грамот правління облспоживспілки, облдержадміністрації, обласної ради, Подяки Укркоопспілки додався і «Знак Пошани» Всеукраїнської центральної спілки споживчих товариств, який їй було вручено у святково-урочистій обстановці на її честь. І крапку на цьому ставити ще рано. Хочеться сподіватися, що вищі нагороди попереду. Бо осінь лише за вікном.