Коледж

Житомирський коледж

Ринки

Ринки

Громадське харчування

Громадське харчування.

Торгівля

Торгівля

Виробництво

Виробництво

Вітаємо Вас на сайті Спілки споживчих товариств Житомирської області

Тут Ви знайдете основну інформацію про нас та нашу діяльність.
Сьогодні Спілка споживчих товариств Житомирської області об’єднує 23 районні кооперативні організації, у складі яких 112 сільських (міських) споживчих товариств. Економічний потенціал системи включає 917 роздрібних торгових підприємств, 112 закладів ресторанного господарства, 20 ринків тощо Успішно функціонує Житомирський кооперативний коледж бізнесу і права, який готує фахівців семи спеціальностей, передусім для споживчої кооперації області та країни в цілому.

Будемо вдячні за цікаві пропозиції щодо подальшого покращення роботи наших підприємств, їх продукції, сервісу.

З Новим 2021 роком та Різдвом Христовим !

Шановні колеги, пайовики,  ветерани споживчої кооперації !

Щиро та сердечно вітаю Вас та очолюваний Вами колектив з Новим 2021 роком та Різдвом Христовим!

Зичу Вам , щоб Новий рік увійшов у Вашу оселю щедрим на здоров’я ,щастя, мир, злагоду , благополуччя і достаток, додав сил і наснаги у здійсненні мрій та бажань!

Нехай з першою Різдвяною зіркою, першими церковними передзвонами і колядками у Вашу домівку увійде Божа благодать і наповнить Ваші серця і душі радістю та любов’ю !Успіхів у житті та у подальшому розвитку

споживчої кооперації !

З НОВИМ РОКОМ ТА РІЗДВОМ ХРИСТОВИМ

З повагою

Голова правління Споживспілки                                     С.М. Григор’єв

м.Житомир, грудень 2020р.


З новою перемогою у Новий рік

 

Кіріл Довбня - студент ІІ курсу Житомирського кооперативного коледжу бізнесу і права. Його майбутня спеціальність раво". Юнак - чемпіон України з

пара-карате. І ось нова довгоочікувана перемога, про яку з гордістю за своїх вихованців і з неприхованою радістю розповідає Анна Яцкова, керівник спортивного клубу "Додзе", у якому Кіріл тренується із 13 років.

- Нинішні карантинні часи не стали на заваді нашим спортсменам з інвалідністю, щоб утримувати належну форму і готувати себе до встановлення нових рекордів. Вони тренувалися вдома, в клубах та де тільки була можливість. І ось після тривалої перерви наші пара-каратисти у складі Української федерації карате взяли участь у 1 st EU online I-Karate-Global Championship.

Близько двохсот спортсменів із 17-ти країн виборювали першість у 26-ти категоріях. Онлайн-чемпіонат Європи за версією 1-Карате був організований на найвищому професійному рівні, де кожен з його учасників міг продемонструвати ата" у своїх категоріях.


Україну представляли 28 спортсменів із Києва
, Житомира, Маріуполя Львова та Сум. Команда каратистів України посіла перше загальнокомандне місце, здобувши сім золотих медалей, шість срібних та дві бронзові. 13 спортсменів зупинилися за крок до перемоги, здолавши четверту сходинку.

Неабиякий результат продемонстрували Житомирські спортсмени, котрі вибороли три золоті медалі та одне четверте місце. Володарями золотих медалей стали Кіріл Довбня, Данило Зелінський і Божена Ярмолінська. Вони разом зі своїм тренером Олексієм Минаєвим зробили усе можливе і навіть більше того, аби вписати ще кілька яскравих рядків у спортивний Житомир.

Ну, а щодо Кіріла Довбні, то юнак черговою, на цей раз найбільшою перемогою, доповнив власну сторінку в історії свого рідного коледжу, зі стін якого виходять і справжні професіонали-фахівці і титуловані спортсмени.

Життя не зміряти роками…

 

Миколу Починка, у його юні 23 роки, кооператори Баранівського району обрали головою правління райспоживспілки. На той час він став наймолодшим керівником такого рівня не лише в області, а й в усій системі Укркоопспілки. Виборці на його молодість не зважали, керуючись тим, що глибокі теоретичні знання юнак здобув у Львівському торгово-економічному інституті, історію споживчої кооперації району та й області знав із розповідей Починків-старших, котрі працювали на Баранівському коопзаготпромі: батько - завідуючим перевалочною базою, а мама – заготівельницею. Після закінчення Житомирського кооперативного технікуму довгий час працювала у споживчій кооперації і сестра Галина. Та й Микола, у старших класах під час літніх канікул нарівні з дорослими кооператорами району заготовляв сільськогосподарську продукцію.

А щодо юного Починка - то саме молодість, сповнена незгасимого бажання самоутвердження, реалізації своїх сил і можливостей, прагнення досягти вершин перемоги зіграла вирішальну роль у тому, що хлопець рішився на такий сміливий і відповідальний крок.

І лише через десятки років Микола Петрович частенько сам себе запитував: "Як я міг погодитися з вибором пайовиків району, до структури якої входило тоді понад 200 магазинів, два хлібозаводи, автопідприємство у якому було 104 автомобілі, заготконтора зі своїм консервним цехом і багато інших об'єктів, коли заклади громадського харчування обслуговували 27 шкіл району, у яких навчалося близько 10 тисяч учнів?" На що сам собі і відповідав: " Мені ж було тоді всього лишень 23! І цим сказано все." Але й тоді, і сьогодні Микола Петрович пам'ятає про віру в нього і довіру йому пайовиків району, всіляко намагаючись їх виправдати результатами своєї праці.

І вони не забарилися. Уже за перші десять років головування Починка, силами власної будівельної бригади було зведено понад 60 магазинів і невеличких крамничок, рибний і ковбасний цехи, цех із переробки ягід, фруктів, сушіння трав, нові склади і ангар, бо ж у структурі був ще й млин, повністю реконструйовано кондитерський і консервний цехи, газифіковано усі найголовніші об'єкти. На базі райспоживспілки тоді ж відбулися два семінари – Всеукраїнський, за участі заступників голів правлінь облспоживспілок та семінар за участі голів райдержадміністрацій на чолі з головою обласної державної адміністрації, на яких баранівські кооператори ділилися досвідом своєї високоефективної праці, за результатами якої, у числі аналогічних колективів, вони утримували постійне лідерство.

І навіть у часи економічного потрясіння 90-х років, та й сьогодні, у коронавірусний час, коли на вимогу відповідних державних органів доводиться скорочувати або зовсім, на невизначений час, призупиняти трудову діяльність того чи іншого об'єкта, баранівські кооператори на чолі зі своїм керманичем залишаються на плаву.

Микола Петрович Починок пишається тим, що в історії споживчої кооперації району і області помітний слід залишили представники усіх трьох поколінь його славної працьовитої родини - це батьки, старша сестра, дружина, котра після закінчення Житомирського кооперативного технікуму майже чверть віку відпрацювала у районній системі, син Ігор свої перші самостійні трудові кроки робив у райспоживспілці. А ось Ярослав свою причетність до споживчої кооперації засвідчив появою на світ якраз у день роботи у Києві XIV з'їзду споживчої кооперації України, делегатом якого був тоді Микола Петрович. Отож, якщо підрахувати кооперативний трудовий стаж родини Починків то він складе сьогодні добрих півтори сотні літ. І це ще не межа. Бо ж у Миколи Петровича підростають онуки, та й сам він, сягнувши осінньої зрілості, сповнений сил, натхнення, ентузіазму, енергії і, що не менш важливо, - бажання продовжувати і примножувати літопис гарних кооперативних справ своєї родини, свого району та області.

У переддень свята Святого Миколая правління Споживспілки області та Баранівської райспоживспілки, кооператори району, колеги, друзі та приятелі вітатимуть Миколу Петровича із 60-річним ювілеєм від дня народження, традиційно висловлюватимуть йому свою шану і повагу.

Нехай ця розповідь яскравою квіткою вплететься у той великий віночок сонячних здоровлень ювілярові.

Шановний Миколо Петровичу!


Життя не зміряти роками,

А щастя – то важка наука,

Хай буде радість завжди з Вами,

По ліву і по праву руку.

Звання "Зразковий…" - підтверджено

 

У числі переможців огляду-конкурсу серед ринків споживчої кооперації України за 2019 рік, який щорічно проводить правління Укркоопспілки спільно з президією центрального комітету профспілки працівників споживчої кооперації, у номінації ринків міст обласного підпорядкування - і підприємство Житомирської облспоживспілки "Малинський кооперативний ринок", який підтвердив звання "Зразковий ринок споживчої кооперації України", незмінним директором якого впродовж багатьох років є Володимир Петрович Пащенко.

Цьогоріч виповнюється 40 років з часу відкриття ринку. За спеціалізацією він універсальний і працює чотири дні на тиждень, його територія понад 22 тис. квадратних метрів, більше 12,5 з них відведено під торгівлю.


На ринку облаштовано 910 торговельних місць, 146 з яких для реалізації сільгосппродукції безпосередньо товаровиробниками, 600 малих архітектурних форм, решта у павільйонах – молочному, м'ясному, овочевому та рибному, які забезпечені проточною водою. У розпорядженні торгуючих 171 одиниця холодильного обладнання та 261 - настільних електронних ваг, санітарний одяг, шість холодильних камер ємкістю 12 тонн.

За минулий рік на ринку було реалізовано 4350 тонн сільгосппродукції, у тому числі м'яса і м'ясопродуктів 519 тонн, картоплі – 278, овочів – 1222, фруктів – 853 та іншої продукції - 1477 тонн.



За 2019 рік на розвиток матеріально-технічної бази використано близько 1 млн.


300 тис. грн. власних коштів, що дало змогу провести ремонти павільйонів, адміністративного приміщення, збудувати склад, вимостити частину пішохідної зони тротуарною плиткою тощо. Отож регіональна Програма модернізації ринку до 2020 року успішно виконується, поліпшуються умови праці як торгуючим так і самим працівникам ринку. Жителів та гостей міста на території ринку обслуговують: перукарня, майстерні по ремонту взуття, годинників, одягу, ювелірних виробів та хімчистка, загальна сума від наданих ними послуг за минулий рік склала більше півмільйона гривень. Адміністрація спільно із профспілковим комітетом, який уже впродовж багатьох років очолює справжній лідер Жанна Василівна Громова, сприяє ефективному колективно-договірному регулюванню трудових відносин і формуванню позитивного соціального іміджу як споживчої кооперації області в цілому, так і підприємства зокрема. Минулорічні успіхи надихнули колектив на сумлінну та ефективну працю і у нинішньому році.

Понад чотири десятки років по той бік прилавку

 



Катерина Григорівна Левківська, скільки себе пам'ятає, працювала продавцем-завмагом.


П
ісля закінчення Можарівської середньої школи Овруцького району, дівчина вступила до Житомирського кооперативного училища, а після його закінчення, 17 червня 1979 року, вона, продавець-завмаг магазину ромтовари" Словечанського споживчого товариства Овруцької райспоживспілки, вперше самостійно, по-справжньому, обслужила свого першого покупця. У самих Левковичах, де працювала Катерина, магазини у той час були розподілені за групами товарів: родовольчий", ромисловий", лібний", удівельні матеріали", осподарчі товари", "Канцтовари" тощо. Кінець минулого тисячоліття ознаменувався їх об'єднанням у один великий магазин із назвою овари повсякденного попиту" з наявністю у ньому усіх груп товарів. І Катерину Григорівну призначили знову-таки завмагом-продавцем.

- Сьогодні у нашому магазині, хоч знаходимося ми у далекій глибинці, - повідала Катерина Григорівна, - у широкому асортименті є товари усіх груп, а якщо чогось немає, а це в основному великогабаритні товари типу: холодильник, пральна машина, газова плита, телевізор - то доставляємо замовнику додому за його адресою. Зрозуміло, у найширшому асортименті продовольча група. Однак на підсобку не працюємо. Замовляємо продукти невеликими партіями, щоб були завжди свіжі. Ну, а що полюбляють наші поліщуки, то я уже досконало вивчила їхні смаки. Приміром, заходять покупці до магазину, наперед знаю, хто що буде купувати. Бо ж більш як за чотири десятки років праці у цьому магазині я не те що смаки та уподобання своїх людей вивчила, я знаю родовід майже кожного до третього покоління. Цим і приваблює мене моя професія, робота. Ось тільки жаль, що людей у селі стає все менше і менше Приємно зазначити, що найбільшим попитом у наших людей користується системна, хлібобулочна продукція, особливо хліб, Словечанської хлібопекарні. На полиці є випічка й інших виробників, однак перевагу люди надають своєму, бо він і справді смачний. Одним словом, асортимент товару у нас широкий, що в основному і сприяє росту товарообороту.